Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Elektryczne nożyce ogrodowe. Podpowiadamy kiedy się przydadzą

Akcesoria
gardensground
Elektryczne nożyce ogrodowe. Podpowiadamy kiedy się przydadzą

Pięknie przystrzyżone drzewka i krzewy to duma niejednego ogrodnika. W celu ułatwienia sobie zadania warto skorzystać w najnowszych narzędzi ogrodniczych, które pomogą nam zadbać o otaczające nas rośliny.

Elektryczne nożyce ogrodowe będą znakomitym elementem wyposażenia, dzięki któremu prace w ogrodzie będą czystą przyjemnością. To fantastyczne narzędzie, które pozwala na utrzymanie krzewów, drzewek, a zwłaszcza żywopłotu w należytym porządku. Rośliny znakomicie sprawdzą się w roli naturalnego ogrodzenia, jednak należy zadbać, aby nadać im odpowiednią formę. W tym celu trzeba je regularnie przycinać i formować w estetyczny kształt.

Nożyce ogrodowe sprawdzą się również przy wiosennych i jesiennych porządkach, kiedy w ogrodzie przeprowadzamy wiele prac. Jest to rewelacyjne narzędzie zarówno dla osób profesjonalnie zajmujących się ogrodnictwem, jak i dla amatorów. Podpowiadamy, jakie możliwości dają nam elektryczne nożyce ogrodowe i jaki jest koszt ich zakupu.

Elektryczne nożyce ogrodowe – co to jest?

Elektryczne nożyce ogrodowe to nowoczesny sprzęt, który ułatwi nam prace ogrodowe i utrzymanie porządku w przydomowym ogrodzie. Jest to akcesorium, które jest proste w obsłudze, dlatego poradzi sobie z nim każdy, nawet początkujący ogrodnik. Nożyce świetnie sprawdzą się zwłaszcza u osób mających żywopłot lub ozdobne krzewy, które wymagają regularnego podcinania.

Wystarczy je podłączyć do prądu, najlepiej doprowadzanego do ogrodu za pomocą długiego przedłużacza, co znacznie poprawi komfort naszej pracy. Należy jednak bardzo uważać, aby kabel nie plątał się, gdyż może to spowodować niebezpieczną sytuację.

Poręczny kształt oraz nieduża waga sprawia, że jest to doskonały przedmiot dla osób hodujących bukszpan czy berberys. Prosty mechanizm ułatwia obsługę elektrycznych nożyc ogrodowych, dzięki czemu prace z ich wykorzystaniem są bardzo ułatwione. Doskonale sprawdzą się również przy ścinaniu wysoko rosnących gałęzi czy żywopłotów.

Jak wybrać elektryczne nożyce ogrodowe?

Szukając elektrycznych nożyc ogrodowych, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii oraz parametrów. Najważniejszym aspektem przy wyborze tego typu urządzenia jest jego moc liczona w watach. Jasne jest to, że im wyższa moc, tym praca narzędzia będzie wydajniejsza i prostsza.

Osoby profesjonalnie zajmujące się pracami ogrodowymi sugerują, że dobre elektryczne nożyce do użytku w domowym ogrodzie powinny mieć przynajmniej 400W, a częstotliwość skoków powinna oscylować w granicach 1500/min.

Warto również zwrócić uwagę na przekładnię, oczywiście najlepiej, żeby była solidna i wykonana z bardzo wytrzymałego materiału. Niezbędne będą również różnego rodzaju blokady ostrza, które dopasują się do ścinanego tworzywa.

Zaletą jest niewielka waga nożyc oraz cicha praca, dzięki czemu sprzęt nie będzie przeszkadzał sąsiadom. Warto jednak wiedzieć, że absolutnie nie można z nich korzystać w czasie deszczu lub kiedy roślina jest pokryta rosą.

Koszt elektrycznych narzędzi ogrodowych to kwota w granicach od 200 do 400 PLN.

Zdjęcie główne: Ellie Garfoot/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak dobrze wybrać akcesoria do pielęgnacji drzew i krzewów w ogrodzie
Jak dobrze wybrać akcesoria do pielęgnacji drzew i krzewów w ogrodzie
Poradnik o wyborze odpowiednich narzędzi i akcesoriów do pielęgnacji drzew i krzewów w ogrodzie. Poznaj najnowsze wskazówki i techniki, aby utrzymać swoją zieleń w doskonałym stanie.
Ostatnie wpisy