Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Rośliny, które zasadzisz jesienią, zaskoczą Cię na wiosnę

Kwiaty sezonowe
gardensground
Rośliny, które zasadzisz jesienią, zaskoczą Cię na wiosnę

W uprawie roślin cierpliwość jest w cenie. Czasem na efekty musisz czekać kilka dni, a czasem kilka miesięcy. Które rośliny należy zasadzić jesienią, by wiosną móc się nimi zachwycić?

Czosnek – roślina lecznicza

Jedna z najłatwiejszych roślin do uprawy. Użyj największego ząbka organicznego czosnku z całej główki. Warto wybrać czosnek najlepszej jakości, by ograniczyć ilość chemikaliów. Użyj dłoni, by zasadzić czosnek wystarczająco głęboko i w odpowiedniej odległości od siebie. Włóż ząbek czosnku na głębokość kciuka. Użyj długości dłoni, by odmierzyć odległość pomiędzy zasadzonymi ząbkami. Możesz zasadzić czosnek w ogrodzie lub donicy. Znakiem, że czosnek jest gotowy do zbioru, będą schnące i marniejące liście rośliny.

Ziemniaki

Roślina uwielbia temperaturę poniżej 26℃. Ziemniaka, najlepiej takiego z kiełkami, należy umieścić w ziemi na głębokości ok. 3 cm. Przysyp go ziemią i czekaj na magiczne rozmnożenie! Jeśli zdecydujesz się na uprawę ziemniaków w donicy, zanurz je znacznie głębiej, tzn. ok. 15 cm pod ziemią.

Jesień to czas cebul

Jesień to przede wszystkim czas na zasadzenie cebul roślin. Jeśli wiosną chcesz zachwycać się kolorowymi tulipanami i krokusami, podziwiać szachownicę i kosańce cebulowe – nie zwlekaj z włożeniem ich w ziemię. Bez tulipana nie ma pięknego ogrodu! Nieskończona ilość odmian i kolorów! Sprawdź, jak w Twoim ogrodzie sprawdzi się tulipan Auchera albo tulipan Kaufmanna. Mnogość gatunków gwarantuje, że tulipany nigdy Ci się nie znudzą!

tulipany
Photo by Capri23auto from Pixabay.com

Krokus mógłby być wręcz synonimem wiosny. Ukazuje swoje piękno chwilę po tym, jak zaczerpnie pierwszych promieni słońca. Kwitnie na różowo, żółto, niebiesko, biało lub fioletowo! Bajecznie wyglądają krokusy, które nieśmiało przebijają się przez źdźbła trawy. Zasadzone jesienią ułatwią Ci przeżycie długiej, ciemnej zimy. Nie bój się zasadzić ich w miejscu narażonym na powiew wiatru i odkrytym. Dadzą sobie świetnie radę.

>> Przeczytaj także: Byliny ogrodowe wieloletnie kwitnące – gatunki warte polecenia

Szachownica ma wachlarz pięknych odmian należących do rodziny lilowatych. Wybrać możesz spośród szachownicy Early Fantasy, Rubra lub Aurora. Rośnie bardzo wysoka, charakteryzuje się dzwonkowatymi kwiatami zwisającymi w dół. Kolory szachownicy wahają się od żółtego przez pomarańczowy aż po ciemnopomarańczowy. Użyj rękawiczek do pracy z tą rośliną – jest silnie trująca! Niektórzy wskazują również na jej intensywny, niemiły zapach. W przypadku tej rośliny musisz zadbać, by miejsce, w którym zostanie posadzona, było osłonięte od wiatru. Cudownie wygląda w bukietach. Można wykorzystać ją na piękny bukiet z okazji Dnia Kobiet.

kwiat szachownica
Photo by Couleur from Pixabay.com

Szafirki, śniedniki i ranniki to kolejne z kwiatów, które zasadzone jesienią, wiosną wystrzelą kolorami i zapachami. Szafirki są bardzo popularne i łatwe w uprawie. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z ogrodnictwem, śmiało możesz postawić na tę roślinę. Podlewanie i nawożenie, a także przykrycie sadzonek jest wskazane!

Śniedek zachwyca swoją delikatnością i bielą. Dodaj go do swojej rabatki wiosennej już najbliższej jesieni. Podłoże przepuszczalne i słoneczne stanowisko służą mu najlepiej. Świetnie sprawdzi się do uprawy w donicy.

Rannik ze swoim cudownym żółtym odcieniem zaskoczy Cię już na początku kwietnia. Z pewnością powinnaś go wybrać, jeśli zależy Ci na jak najszybszej wiosennej aurze. Kształt tego pięknego kwiatu przypomina tańczącą baletnicę. Zasadź go w swojej rabatce i poczuj wiosenne wibracje. Uważaj! Już przy 10 stopniach powyżej zera ta roślina zacznie przekwitać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czystość w łazience w biurowej – co ją zapewni?
Czystość w łazience w biurowej – co ją zapewni?
Odkryj tajniki utrzymania idealnej czystości w biurowej łazience. Praktyczne porady, które pomogą utrzymać higienę i estetykę tego miejsca na najwyższym poziomie.
Ostatnie wpisy