Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kinkiety zewnętrzne z czujnikami ruchu i zmierzchu – jak działają i czy warto je kupić?

Inne
Artykuł Sponsorowany
Kinkiety zewnętrzne z czujnikami ruchu i zmierzchu – jak działają i czy warto je kupić?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Szukasz niezawodnego rozwiązania oświetleniowego na elewację domu, garażu lub budynku gospodarczego? Masz tylko jedną opcję – kinkiety z czujnikami ruchu i zmierzchu. Czy warto je kupić? Co wziąć pod uwagę przy wyborze? Z pomocą przyszli nam pracownicy sklepu Ardant, którzy posiadają wiedzę i sporo ciekawych rozwiązań do zewnętrznego oświetlenia budynków na stronie: https://ardant.pl/…/kinkiety-na-zewnatrz/czujnik-ruchu/. Polecamy poznać ich kinkiety i lampy zewnętrzne.

Czym jest lampa z czujnikiem ruchu?

Lampa z czujnikiem ruchu to rodzaj oświetlenia zewnętrznego, które jest aktywowane, gdy wykryje ruch w swoim zasięgu. Używają czujników podczerwieni, które wykrywają ciepło ciała i ruch, co powoduje włączenie światła. Lampy z czujnikiem ruchu są idealne w miejscach mało używanych, takich jak podjazdy i podwórka. Są przy tym oszczędne i dają bardzo dobre światło.

Czym są lampy z czujnikami zmierzch?

To lampy zewnętrzne, które włączają się automatycznie po zmroku i wyłączają o świcie. Te lampy używają fotokomórek do wykrywania poziomu światła dziennego w celu sterowania światłem. Są idealne w miejscach, które wymagają stałego oświetlenia, takich jak parkingi, garaże i alejki.

Obszar i zasięg działania

Lampy z czujnikiem ruchu są zaprojektowane do pokrywania obszaru, gdzie spodziewany jest ruch, takiego jak podjazd, drzwi czy patio. Najczęściej ich zasięg to nawet 10m. Wszystko zależy od jakości i czułości czujników. Wartość tą można ustawiać i regulować w ustawieniach lampy.

Dlaczego warto wybrać kinkiety z czujnikami ruchu?

Kinkiety z czujnikiem ruchu są wygodne w użytkowaniu. Już nigdy nie będziesz musiał włączać światła ręcznie. Lampa zapala się sama tylko wtedy, gdy tego potrzebujesz lub jest to konieczne.

Bezpieczeństwo Twojego domu

Kinkiety te są idealne do wykrywania nieoczekiwanego ruchu i informowania mieszkańców o potencjalnych intruzach. Gdy osoba niepowołana wejdzie na Twoją posesję, automatycznie zapali się światło, które odstraszy potencjalnych złodziei. W końcu nikt nie lubi stać w świetle reflektorów – szczególnie jeśli jest złodziejem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie pielęgnować zielone obszary bez użycia chemii?
Jak skutecznie pielęgnować zielone obszary bez użycia chemii?
Poznaj naturalne metody pielęgnacji zieleni. W artykule omówimy ekologiczne zasady dbania o ogród, park lub inne zielone przestrzenie bez szkodliwej chemii.
Ostatnie wpisy