Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jak zaciemnić szklarnię podczas upałów?

Pergole
gardensground
Jak zaciemnić szklarnię podczas upałów?

Obecnie w naszym kraju na dobre rozgościły się upały. Każdy posiadacz szklarni wie, że nie wszystkie warzywa do właściwej wegetacji potrzebują wysokiej temperatury i pełnego słońca. W jaki sposób zaciemnić szklarnię i zapewnić optymalne warunki roślinom znajdującym się w niej?

Kreda!

To stary i sprawdzony sposób, który przy niedużych nakładach finansowych pozwoli nam skutecznie zaciemnić szklarnię. Wystarczy kupić kredę malarską, która po wymieszaniu z wodą i spryskaniu od wewnątrz ścian i dachu zapewni odpowiednie zaciemnienie. Co więcej, po sezonie wystarczy tylko opłukać je wodą.

Ekologicznie!

Kolejnym ze sposobów jest zaciemnienie wnętrza kawałkami agrowłókniny lub starymi firanami. Ponowne wykorzystanie materiału sprawia, że jest to ekologiczne rozwiązanie zgodne z zasadami recyklingu. Można oczywiście zaciemnić szklarnię również specjalnymi siatkami cieniującymi, które można kupić w sklepie ogrodniczym. Dostępne są 3 kolory: brązowy, zielony i czarny oraz różne warianty, a także stopnie zaciemnienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik zakupowy: Jak wybrać idealną ceramikę sanitarną do łazienki
Poradnik zakupowy: Jak wybrać idealną ceramikę sanitarną do łazienki
Odkryj kluczowe czynniki, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze ceramiki sanitarnej, aby łazienka była nie tylko stylowa, ale również funkcjonalna.
Ostatnie wpisy