Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Jak zaciemnić szklarnię podczas upałów?

Pergole
gardensground
Jak zaciemnić szklarnię podczas upałów?

Obecnie w naszym kraju na dobre rozgościły się upały. Każdy posiadacz szklarni wie, że nie wszystkie warzywa do właściwej wegetacji potrzebują wysokiej temperatury i pełnego słońca. W jaki sposób zaciemnić szklarnię i zapewnić optymalne warunki roślinom znajdującym się w niej?

Kreda!

To stary i sprawdzony sposób, który przy niedużych nakładach finansowych pozwoli nam skutecznie zaciemnić szklarnię. Wystarczy kupić kredę malarską, która po wymieszaniu z wodą i spryskaniu od wewnątrz ścian i dachu zapewni odpowiednie zaciemnienie. Co więcej, po sezonie wystarczy tylko opłukać je wodą.

Ekologicznie!

Kolejnym ze sposobów jest zaciemnienie wnętrza kawałkami agrowłókniny lub starymi firanami. Ponowne wykorzystanie materiału sprawia, że jest to ekologiczne rozwiązanie zgodne z zasadami recyklingu. Można oczywiście zaciemnić szklarnię również specjalnymi siatkami cieniującymi, które można kupić w sklepie ogrodniczym. Dostępne są 3 kolory: brązowy, zielony i czarny oraz różne warianty, a także stopnie zaciemnienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak skutecznie zorganizować przestrzeń w szafie: praktyczne porady i akcesoria
Jak skutecznie zorganizować przestrzeń w szafie: praktyczne porady i akcesoria
Odkryj praktyczne sposoby na organizację przestrzeni w szafie, które pomogą zachować porządek i łatwość w znalezieniu potrzebnego elementu. Dowiecie się o różnych akcesoriach, które usprawnią codzienną rutynę.
Ostatnie wpisy