Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Czym zabezpieczyć altanę w ogrodzie?

Altany ogrodowe
gardensground
Czym zabezpieczyć altanę w ogrodzie?

Altana w ogrodzie spełnia kilka funkcji. Po pierwsze jest estetyczną dekoracją całego przydomowego terenu czy działki. Kiedy przyozdobimy ją kwiatami oraz ładnymi meblami stanie są ciekawą ozdobą. Nie zapominajmy jednak, że pełni ona przede wszystkim funkcję użytkową i to właśnie w niej odbywać się będą latem między innymi spotkania towarzyskie. Dlatego warto zatroszczyć się o to, by posłużyła nam jak najdłużej.

Jak ją zabezpieczyć?

Przed przystąpieniem do pracy musimy się zastanowić, jakiego oczekujemy efektu oraz jak często będziemy powtarzać impregnację. Od tego zależy, jaki środek powinniśmy zakupić. Odpowiedni preparat pozwoli nam ochronić ją przede wszystkim przed czynnikami atmosferycznymi takimi jak deszcz, śnieg, słońce czy wiatr. W zależności od efektu, jaki chcemy otrzymać, możemy użyć: impregnat ochronno-dekoracyjny, lakierobejcę, olej do drewna, lakier bezbarwny czy emalie. Preparat nakładamy na oczyszczoną, suchą i równą powierzchnię i pozwalamy mu dokładnie wyschnąć wg zaleceń od producenta zamieszczonych na opakowaniu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo wykonać instalację uziemienia w budynku?
Jak prawidłowo wykonać instalację uziemienia w budynku?
Poznaj kroki do wykonania prawidłowej instalacji uziemienia w budynku, zrozum istotę takiego działania dla Twojego bezpieczeństwa. Zapewnij sobie i swojej rodzinie ochronę przed nieprzewidzianymi sytuacjami.
Ostatnie wpisy